Klocuch Wiki
Advertisement

No fajny ryjec ma

Ten artykuł dotyczy postaci z kabaretowej serii Tureckie Problemy. Zobacz też: Wąsacz (ujednoznacznienie).

Dopiero zauważyłem jaki masz ryjec, czekaj zrobię zdjęcie, wrzucę na internet.

Wąsacz na randce do baby

Jestem policjantem. Znam się dobrze na komputerach.

Wąsacz o swoim fachu


Wąsacz (znany także jako Turecki Wąsacz) – jedna z postaci w kabaret - tureckie problemy, a także w całej trylogii tureckich problemów. Jego rywalem w pretendowaniu do głównego bohatera sagi jest Turek zwany Jidem. Wyrywał główną babę, ale ta i tak latała za jego zaprzysięgłym wrogiem. Oryginalna postać z tureckiego serialu Asla Vazgeçmem (czytaj: wazgeczmem; w Polsce jako: Tylko z tobą) to Fatih Selimer, w którego rolę wcielił sięTaner Rumeli[1], grający również między innymi Musa Agę z serialu Kalbimin Sultanı[2] (czytaj: sultany).

Opis postaci[]

Wąsacz jest normalnym człowiekiem, Turkiem, co umie mówić po turecku. Posiada charakterystycznego wąsa, przez co jest nazywany wąsaczem. Często nosi niebieski garniak z krawatem, takim fajnym. Omawiany bohater jest policjantem. Lubi zbierać ryje innych Turków i wstawiać je do internetu. Zna się dobrze na komputerach. Umie pilotować helikopterem. Jest człowiekiem odważnym, bo jest policjantem. Niestety, takie rzeczy nie wystarczyły, żeby Jid wyrzekł się tytułu głównego bohatera. Co więcej nie zna się na smakach.

Wojownik do tytułu Głównego mieszka w tureckiej rodzinie, której głównym autorytetem jest Tur Królecki. Wąsacz ma też brata zwanego Wąsaczem, który mieszka z królem, których poznajemy w spin-offie do serii pod tytułem: tureckie awantury. Bohater rozmawia ze swym imiennikiem przez telefon, będącym tam jedyną postacią z oryginalnej trylogii.

Odbiór[]

Fani Klocucha uwielbiają wąsacza. Jest swoistym celebrytą wśród kabaretowych bohaterów. Z tego powodu również nie akceptują bycia głównym bohaterem przez Jida. Aż chcą spuścić lanie temu dzbanowi.

Galeria[]

Advertisement