Klocuch Wiki
Advertisement

Ta strona dotyczy serii filmików. Zobacz też: kabaret - tureckie problemy oraz inne znaczenia tego słowa.

tureckie problemy

tureckie awantury

tur tur tur
tur tur tur tur tur
tur tur tur tur

Najczęstsza linia dialogowa w serii


tureckie problemy – kultowa seria kabaretów autorstwa Klocucha. Jest to parodia popularnych w Europie tureckich telenoweli obyczajowych emitowanych z lektorem także w polskiej telewizji. 21 lutego 2017 ukazał się na kanale kilkusekundowy fragment jednego z odcinków zatytułowany tur. Całość miała swoją premierę 5 marca 2017, kiedy to na YouTube wyszła pierwsza część.

Kabarety nawiązują do wcześniejszej konwencji Dema pt. niemieckie problemy. W dodatku sam autor protoplasty serii Klocucha zgodził się nagrać swój głos do intro tureckich problemów. W 2018 pojawił się spin-off pod tytułem tureckie awantury. Odcinki zostały odebrane przez fanów bardzo pozytywnie, stając się najpopularniejszymi kabaretami na kanale Klocuch, zaś Wąsacz, będący jednym z głównych bohaterów, pozostał prawdziwym ulubieńcem widzów.

Fabuła[]

Serial opowiada o perypetiach tureckiej rodziny, ich kłótniach, rozterkach, rozmowach i życiu codziennym, przeplatanym wzlotami i upadkami. Trzon historii stanowi dżentelmeński pojedynek o miano głównego bohatera pomiędzy Wąsaczem i Jidem oraz ich rywalizacja o względy głównej bohaterki. Potem pośrednio do walki o ten tytuł dołącza także ich znajomy Siwy. Całość trylogii kończy się w dość nieoczekiwany sposób.

Spin-off opowiada o życiu brata Wąsacza, również zwanego Wąsaczem. Mężczyzna stara się udowodnić innym, że dorównuje swemu krewnemu. Robi wszystko, by pokazać, że zna się na czymś i że nadaje się do policji.

Odcinki[]

zwiastun:

tureckie problemy na podstawie serialu Asla Vazgeçmem[1]:

tureckie awantury na podstawie serialu Aşk ve Mavi[2]:

Bohaterowie[]

Główni:


Walczący o tytuł Głównego bohatera:

Inni:

  1. Asla Vazgeçmem - przybliżona wymowa: asla wazgeczmem / wazgećmem; w Polsce jako Tylko z Tobą
  2. Aşk ve Mavi - przybliżona wymowa: aszk / aśk we mawi
Advertisement