Klocuch Wiki
Advertisement

Awatar Szczupixa

Szczupix - znany też jako Kolega Klocucha, prawdopodobnie najlepszy przyjaciel Klocucha.

Opis[]

Właściwie nie wiadomo, jak wygląda. Często występował w jego filmach (gra wspólna, kabarety itp.). Więcej informacji w artykule o filmach ze Szczupixem.

W odróżnieniu od Klocucha, Szczupix wydaje się być zwyczajnym, rozgraniętym chłopakiem. Mówił praktycznie bez błędów swoim specyficznym, może trochę irytującym głosem. Wyzywał Klocucha od idiotów, gdy ten zrobił coś źle (co nie znaczyło, że się nie lubili). Często grali razem w gry. To on pokazał naszemu recenzentowi multiplayera do GTA Sa Nandreas i serwer PPS.

Niestety, z nieznanych przyczyn, kolega od lat nie nagrywa z Klocuchem.

Twórczość[]

Niektórzy uważają, że Szczupix pomagał naszemu mistrzowi w obróbce filmów i dobieraniu gier do zrecenzowania. Na pewno pomógł m.in. w montażu filmiku Klocuch - mistrz trikow na bmx na konkurs serwera PPS (Polski Party Server) oraz w tworzeniu pierwszych bajek.

Użyczył głosu postaci Diabła w kabarecie spzeczka w sadzie (Kabaret - Sprzeczka w sądzie) a fragment jego roli został później wykorzystany w tle w końcówce piosenki huba buba.

Prowadzi swój własny kanał - SzczupixFilm, na którym wstawił 2 filmy z trików na motorze i bmx'ie w Sa Nandreas.

Dalsze losy[]

Ostatni raz oficjalnie słyszymy Szczupixa w 2013 roku. Od tamtego czasu nie wiadomo, co się z nim działo. Jednak możemy wywnioskować, że czasy jego współpracy z Klocuchem minęły...

 • W jednym filmie Klocuch powiedział, że Szczupix już się nie pojawia, bo nie podobał się widzom. [źródło], jednak filmik został wrzucony 2 miesiące przed kabaretem - sąsiedzi, a przedtem Szczupix dawno się nie pojawiał na filmach.
 • Po publikacji kabaretu - sasiedzi, który okazał się być ostatnim filmem, gdzie pojawił się kolega, Klocuch zniknął z Youtuba na prawie trzy miesiące zostawiając wcześniej ogłoszony konkurs - zwierzak nieroztrzygniętym. W międzyczasie napisał na swoim blogu tajemniczy komentarz o treści "koniec" [1]. Ostatecznie powrócił jak gdyby nigdy nic z wynikami konkursu. Nie mamy jednak żadnego dowodu, czy te wydarzenia miały jakikolwiek związek ze Szczupixem.
 • Klocuch w filmiku sprawdzian z mnie z 3 października 2015 roku przy pytaniu: "Jak się nazywa kolega z którym Klocuch czasem nagrywał filmy?" uważał, że Szczupix tak się nie nazywa:
  "No nie wiem, może być NRGeek ale ...... nie no chyba Szczupix, ale on się tak nie nazywa".
 • W e 3 - wideorecenzja z 15 czerwca 2017 Klocuch powiedział:
  "I tu chodzi o to, żeby grać na dwie osoby. To jak ktoś ma osobę to fajnie. Ja akurat nie mam".
 • Podczas konkursu Icy Tower (wrzesień 2017) dwóch użytkowników stworzyło postać Szczupixa. Klocuch widząc to (i słysząc), bardzo się wzruszył:
  "Jakub i Michał zrobili mojego kolegę. Normalnie mówi jego głosem. (wzdycha) No aż mi się przypomniało..."  Postać zajęła 7. miejsce, a Klocuch prawie się popłakał.
 • W filmie najlepsze auta gta tablica samochodu ZR350 to SZCZUPIX[1].

Teorie[]

Były teorie, że Szczupix nie istnieje, a jego głos to głos Klocucha bez modulatora głosu (zmodyfikowany naturalnie). Teorię obalił KlocuchMity [2], stwierdził że to logiczne, że on istnieje, gdyż on występował w rysowaniach i w grach wspólnych.

Ciekawostki[]

 • W hitman 2 - od 10 - gruby gracz, w którym gościnnie występował, Klocuch napisał w tagach "sory za kolegę".
 • Szczupix pojawił się gościnnie w tvgry - mecz finalowy ligi o puchar mistrzostwa swiata sezonu pilki noznej. Były to jednak stare nagrania jego głosu z poprzednich filmów.
 • Nick kolegi może sugerować, że w przeciwieństwie do grubola Klocucha Szczupix był szczupły.

Galeria[]

Advertisement