Klocuch Wiki
Advertisement
Ta strona dotyczy kanału na YouTube'ie. Zobacz też: inne znaczenia słowa Klocuch.

Najnowszy avatar na koncie Klocuch12 (i jednocześnie jeden z najstarszych)

Klocuch12 - pierwszy kanał Klocucha na YouTube. Publikował tam swoje filmy w latach 2010-2012, dopóki nie zapomniał do niego hasła. Potem zostało przejęte przez hakerów, a ostatecznie zwrócone, lecz recenzent go nie używa, żeby nie mącić", ponieważ założył już nowy kanał - Klocuch.

Informacje o koncie[]

Opis Recenzje

rysowanie gry

Data dołączenia 11 listopada 2010
Linki Google+ (już archiwalne)
Tagi kanału Klocuch, 12, recenzja, pl, recenzje, gta, san, andreas, przeróbki, ivona
Polecane kanały Klocuch
Playlisty Podoba mi się (już archiwalne), 2LB

Historia[]

Pierwszym historyczną publikacją Klocucha na tym kanale (i co za tym idzie kiedykolwiek) to The Nomand soul - recenzja z 2010 roku. Obecnie nie jest dostępna poza reuploadami, jednak pozostała jego wczesna twórczość z tamtego roku nadal jest dostępna (Dink Smalwod - recenzja pl, Murk - recenzja pl). W pierwszych filmikach Klocuch poza zachowaniem wynikającym z młodego wieku nie wydawał się trollować. Na początku do nagrywania używał darmowej wersji frapsa. Przyjmuje się, że dopiero od GTA SA Nandreas - recenzja (morzliwości) Klocuch zaczął zmieniać się z "dziecka neo" z frapsem w największego trolla polskiego Jutuba, przed którym Testoviron czy Lord Kruszwil może tylko klękać. Po recenzji GTA zrobił sobie przerwę na wiele miesięcy.

Powrócił w 2011 roku z Crime life 3 recenzja (morzliwości), na której było widać, że trolluje na całego. W następnych filmach trolling znów był bardziej stonowany i subtelny. Większą popularność zdobył dzięki youtuberom, którzy o nim wspominali, np. CTSG od Minicrafta oraz gdy ned for spedd 2 - wideorecenzja znalazła się na portalu joemonster.org. Potem pojawił się Klocuch122, którego promował sam Klocuch, dopóki tamten nie zaczął uważać się za jego brata. Wtedy mistrz rzucił mu wyzwanie nagrania takiego samego filmiku, jednak 122 omyłkowo usunął swoje konto z powodu zagrożenia ACTA. Jego miejsce zajęła podszywka Klocuch14. Ostatnim oficjalnym filmem na kanale był swat-gra internetowa z 17 czerwca 2012. Okazało się, że recenzent zapomniał hasła do swojego konta. Założył więc w lipcu nowe konto KlocuchRecenzje, gdzie w opisie kanału napisał "Drugie konto bo na tamtym nie moge wpisac hasla." Jednak to nie koniec historii konta Klocuch12.

Włamanie[]

Jakiś czas później włamywacze weszli na kanał zakładając od nowa e-mail klocuch12@onet.pl, którego prawdopodobnie usunął serwis onet i trzymali go w swoim posiadaniu przez parę miesięcy. Klocuch coś musiał zauważyć, ponieważ napisał, że "ktos cos chyba robi na mojim starym koncie".

22 listopada 2012 roku hackerzy postanowili porobić coś konkretniejszego. Polubili kontem kilka filmów, m.in. Klocuch12 - nieznane informacje (Demaskowanie Klocucha) Przedluzaka, odkryli prywatną recenzję Tibii, która jest jednym z pierwszych filmików Klocucha, a która potem wyciekła. Zaczęli nadawać na żywo (live Zapomniłem oraz Klocóch12 z następnego dnia). Wiadomo, że hackerzy udostępnili kanał Przedluzakowi i wyjaśnili mu, w jaki sposób się włamali. Informacje z konta demaskator ujawnił, gdy poczuł się zmanipulowany przez Klocucha i powrócił do demaskowania. Pod koniec listopada recenzent odzyskał konto, o czym napisał na swojej stronie na manifo (pierwszej), ale potem najwyraźniej znów je stracił, o czym poinformował już na drugiej stronie na Blogspocie 20 lutego 2013: "moje konto klocuch12 zabrano"(link).  Nie wiadomo, czemu tak się stało. Może był nieostrożny, nie zmienił hasła i hacker znów zabrał. Na szczęście kanał w końcu powrócił do właściciela (nie wiadomo kiedy).

Dalsze dzieje[]

Ostatni raz wrzucił tam filmik w marcu 2016 roku. Być może w ten sposób chciał udowodnić, że ma w posiadaniu stare konto. W grudniu 2018 roku w opisie jednego z filmów ze starego kanału zamieścił wskazówkę do odnalezienia filmiku herbata 2.

17 lutego 2020 na kanale zostały umieszczone (lub upublicznione) nowe filmy, tj. jakieś hiphopowe piosenki nieśpiewane przez Klocucha: Czas pokaże, Teraz słychać, Wolna jazda, Przemyślenia, Wizerunek, Pieniądze, Jasne strony oraz Rapu czas (pochodzą z promo albumu grupy 2LB z 2004 roku).

16-17 sierpnia 2020 (równe 6 miesięcy po umieszczeniu rapów 2LB), Klocuch zmienił avatar i tło na stare, a 16 sierpnia była rocznica filmu Ned for spedd 2 - wideorecenzja, no i dziesięciolecie Klocucha nadchodziło, jednak nic nie zrobił z tej okazji.

Avatary[]

Tła konta[]

  • [5] [Pełna wersja] (edytowane tło Kooltexa, aby dało się ustawić na kanał YouTube)

Linki[]

Klocuch12 - Wideohistoria - Wersja ogólna (Film KlocuchMity)

Tajemnice Klocucha - Odc. 2 (Film Przedluzaka - historia wyszukiwania i oglądanych filmów na koncie Klocuch12. Filmy widoczne na początku były oglądane przez hackerów.)

Advertisement