Klocuch Wiki
Advertisement


kaseta z komuni - album z muzyką Klocucha (głównie rapem), który zawiera 8 utworów. Znajduje się na niepublicznej playliście o takiej samej nazwie na jego kanale. Jest to pierwsza płyta Klocucha, niestety nie została jeszcze wydana na fizycznym krążku. Link do playlisty został udostępniony na jego stronie 08 sierpnia 2019 roku.

Opis i nawiązania[]

Płyta wyraźnie nawiązuje do albumu Taco Hemingwaya POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19 opublikowanego bez zapowiedzi 23 lipca 2019 roku na platformie Youtube, ponadto czerpie inspiracje z albumu Dawida Podsiadło Małomiasteczkowy (różowe tło, Dawid jest przestawiony z profilu a Klocuch prezentuje jedyną znaną wszystkim rzecz - swoją dłoń). 

W wywiadzie Klocuch wypowiedział się, że nie może wydać płyty, gdyż znalazł stronę internetową z darmowymi ścieżkami dźwiękowymi i czułby się z tym źle zarabiając na cudzym podkładzie muzycznym. Jednocześnie powiedział, że umie grać na gitarze (co potwierdza spekulacje niektórych ludzi argumentujących, że Klocuch zapuszcza paznokcie, jak część gitarzystów), w kasecie z komuni to nie on gra na gitarze, ale w coverze piosenki Rafała Brzozowskiego Tak blisko już tak.

Zapowiedzi[]

Na końcu filmu hitman typu widac z oczu opublikowanego 19 lipca 2019 Klocuch puścił fragment nieznanej jeszcze wtedy piosenki o takim samym tytule.


Pod koniec lipca zaktualizował swoją stronę internetową

Klo dyskietka.jpg

na Google Sites, gdzie wrzucił tajemniczny szary obrazek przedstawiający dyskietkę z niezbyt czytelnym, rozmazanym napisem i symbolem zamkniętej kłódki w lewym górnym rogu. Po czasie okazał się przerobioną wersją okładki "albumu", która pojawiła się w jego miejsce 08 sierpnia 2019 roku. Klikając na nią trafiamy na link do niepublicznej playlisty.Lista utworów[]

  1. miasto
  2. wakacje na szybko
  3. beznadzieja w chmurny dzien
  4. przygody ha
  5. hitman typu widac z oczu
  6. lepsze niz telewizja
  7. zgnily wilk
  8. serwus

Audycja w radiu Czwórka[]

22 sierpnia 2019 roku o godz. 11:05 w Polskim Radiu Czwórka odbyła się audycja Hejterska 4 poświęcona muzycznej twórczości Klocucha, przede wszystkim pierwszy radiowy odsłuch kasety z komuni.

Link do audycji

Składała się ze słuchowiska, gdzie można było usłyszeć wszystkie piosenki z kasety z komuni i kilka poprzednich piosenek przeplatanych wywiadem z Klocuchem. Prowadził Kamil Jasieński.

Recenzje albumu[]

Kajetan Szewczyk, Skrr - Klocuch wrzucił do sieci swoją płytę! Czy “Kaseta z komuni” się broni?

K., Koniec Wszystkiego - Klocuch – Kaseta z komuni (2019)

Jarek Szubrycht, Wyborcza - Klocuch żyje bardziej intensywnie w grach i na YouTubie niż w realu. I najlepiej potrafi uchwycić fenomen internetu

Mateusz Osiak, Podcast Rap MATTers (Youtube) - Rap MATTers #43 | MFC, klocuch, Run-D.M.C.

Karol Kleczka, Noizz - „kaseta z komuni” Klocucha, czyli za rękę z pasterzem YouTube’a (sprostowanko: wystawa retrospektywna oczywiście się odbyła)

Bartek Chaciński, Polifonia - Hitman na melanżu z Wiedźminem

hallmann, Steemit - Kaseta z komuni

Seba, Olek i Kuba, Podcast Wielki Męski Prysznic (Youtube) - Włosy pod pachami i płyta Klocucha

Opinie użytkowników, Rate Your Music - https://rateyourmusic.com/release/album/klocuch/kaseta-z-komuni/

Advertisement