Klocuch Wiki
Advertisement

Ryjec dzbana

Ja jestem Jid, ja jestem główny bohater

Przedstawia się widzom

Ja się uspokoję, jak cię pokroję

Jak ktoś ma tupet żeby uspokajać głównego bohatera


Jid (w oryg. tureckim Yigit Kozan[1]) - główny bohater serii tureckich problemów. Występuje w całej trylogii. Jego głównym, ale niegroźnym rywalem do stanowiska głównego bohatera jest Turek z niebieskim krawasem i wąsem. W oryginale w postać Yigita wcielił się Tolgahan Sayışman[2][3].

Opis postaci[]

Jid jest normalnym człowiekiem, Turkiem, co umie mówić po turecku. Posiada czarne włoski (zmienił fryzurę w trzeciej części, co się nikomu nie podobało), słabo ogoloną brodę i wąsa. Jest biznesmenem. Umie prowadzić samochodem. Lubi bilard (głównie dlatego, bo może pokazywać, że jest lepszy).

Charakter ma bardzo trudny. Ma obsesję na punkcie bycia głównym bohaterem, pragnie pretendować do bycia superbohaterem. Jest bardzo arogancki, bezczelny zadufany w sobie. Uważa, że jest najlepszy. Jest bardzo drażliwy, łatwo go zdenerwować. Litość czy współczucie to nie są jego mocne cechy, podobnie jak Siwy nie miał problemu z oddaniem baby, która miała dużo kolczyków na ryju do więzienia. Zwykł chwalić się każdym sukcesem. Poucza często znajomych, za to nie znosi krytyki, nawet delikatnej. Nikt go nie lubi. Jego szkutowe zachowanie często przysparza mu problemów, nawet poważnych.

Najbardziej nieobliczalny stał się w ostatniej części trylogii. Tam to różne tureckie problemy robił. Chciał, żeby mu zbudowali batmobil (dostał purszika), przegonił pijaków zagrażających Głównej Babie, po czym sam ją porwał do wozu, oszukiwał w wyścigu, groził laniem dzieciakowi. Groził wszystkim znajomym, oszukiwał przy wyścigu z Siwym, bił babę i Tura, odebrał tytuł królewski Królowi Tureckiemu, zepsuł samochód Siwemu, podał nieprawidłowe fakty pogotowiu, przez co nie przyjechali ratować baby, a na końcu pobił Wąsacza.

Spoiler:
Cała ta tyrania spowodowała, że utracił tytuł Głównego Bohatera na rzecz Pizzowego Turka.


Odbiór[]

Najbardziej nielubiana postać w historii kabaretów Klocucha. Różne rzeczy niemiłe piszą na jego temat. W przeciwieństwie do np. Długoszyjca ma jednak mimo wszystko skromną grupę fanów.

Ciekawostki[]

  • Mimo, że Jid też ma wąsa, to tylko jeden bohater jest nazywany tym mianem.
  • Nikt nie wie kto mu dał tytuł głównego bohatera. Bynajmniej na niego nie zasługiwał.
  • Na końcu trzeciej części odrosły mu trochę włoski.

Galeria[]

  1. Yigit Kozan - przybliżona wymowa: jiit kozan
  2. Tolgahan Sayışman - przybliżona wymowa pomiędzy: tolgahan sajyszman a tolgahan sajyśman
  3. źródło: https://www.imdb.com/title/tt5303516/characters/nm2277045?ref_=tt_cl_t3
Advertisement